MLADI PLANINARI

INA "Mladi planinari" ogranak je planinarske sekcije "Čevo" Hrvatskog planinarskog društva "MIV" Varaždin.

Maskota sekcije "Čevo"                                                                                                             Priznanje HPS-a za rad s mladima

voditeljica: Valentina Barešić, učiteljica geografije

U našoj školi od školske godine 2014./2015. djeluje izvannastavna aktivnost „Mladi planinari“. Učenici su u sklopu planinarskih izleta uključeni u Malu planinarsku školu u kojoj stječu znanja i vještine iz različitih planinarskih tema poput Poznavanja planina, Kretanja i boravka u planini, Orijentacije, Zaštite prirode, Opasnosti, prve pomoći i spašavanja u planini.

Planinari nekoliko generacija učenika naše škole posjetili su naše Zavičajne gore: Ivanščicu, Ravnu goru, Kalničko gorje i Strahinjščicu, pojedine i po više puta. Posjetili su i nešto udaljenije gore poput Medvednice, Žumberačke gore i Samoborskog gorja, a boravili su i na Sjevernom Velebitu, Kleku, Papuku i Učki.

Svi izleti ostvaruju se u suradnji i uz podršku Hrvatskog planinarskog društva „MIV“ iz Varaždina. Također surađujemo i s drugim osnovnim školama te su se naši učenici, na nekim od zajedničkih izleta, mogli upoznati i družiti s učenicima III. osnovne škole Varaždin, Osnovne škole Beletinec i osnovne škole Trnovec.

Učenici, osim planinarskih vještina, na izletima razvijaju i pozitivne ljudske osobine poput snalažljivosti, društvenosti, požrtvovnosti, suradnje, empatije, prilagodljivosti i tolerancije te se bave tjelesnom aktivnošću i upoznaju prirodna bogatstva naše domovine.

Veselimo se budućim izletima i druženjima!

Grebengrad

Medvednica (Sljeme)